Masło orzechowe w diecie sportowca

Każdy sportowiec, który przykłada dużą wagę do swojej diety wie, jak ważne w diecie są zdrowe tłuszcze. Często niestety osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, chcą całkowicie ograniczyć spożycie tłuszczów. Tak jednak się nie da. Nasz organizm potrzebuje tłuszczów tak samo jak białka czy węglowodanów, niezależnie od tego czy chcemy schudnąć czy przybrać na masie. 

Nie od dziś wiadomo, że orzechy należą do grupy najzdrowszych przekąsek. W diecie sportowca nie powinno ich zabraknąć! Orzechy możemy dodawać oczywiście do różnych dań takich jak musli, płatki owsiane czy po prostu jeść je samodzielnie. Warto jednak sięgnąć także po masło orzechowe. Niestety osoby pragnące schudnąć często unikają go jak ognia, myśląc, że jest ono tłuste i niezdrowe. Nie powinno tak być. Masło orzechowe wbrew pozorom jest bardzo odżywcze i zawiera bardzo wiele cennych składników potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Owszem, ma sporo kalorii i jest tłuste (w końcu jest to masło!), ale jak już wspomnieliśmy wyżej, tłuszcze są konieczne w diecie każdego człowieka, a także sportowca. Dlaczego warto sięgnąć po masło orzechowe?

Masła orzechowe, dzięki wysokiej zawartości orzechów, dają uczucie sytości na długo, przez co potem nie podjadamy. Na rynku często dostępne są także masła orzechowe o zwiększonej zawartości białka i błonnika, po które warto sięgnąć. 

Orzechy mają w sobie składniki, które zmniejszają ryzyko chorób serca. Warto więc zjeść kanapkę z masłem orzechowym zamiast ze zwykłym masłem. Oprócz pysznego smaku, zagwarantujemy sobie także zdrowe serce.

W masłach orzechowym znajdziemy także bardzo dużo cennych witamin i minerałów, między innymi witaminę E, folian, magnez czy resweratrol, które zapobiegają chorobom serca. W orzechach znajdziemy także dużo cynku, który wzmocni nasz system odpornościowy, zwłaszcza teraz – w okresie przeziębień. 

Naprawdę warto włączyć masło orzechowe do swojej diety – dzięki pysznemu i słodkiemu smakowi pomoże on nam zastąpić niezdrowe przekąski, a dzięki swoim cennym właściwościom odżywczym sprawi, że będziemy czuli się lepiej. W zdrowy sposób zapewnimy także naszemu organizmowi źródło cennych tłuszczów, których każdy z nas potrzebuje.